LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çmim i ri nga France Football, Lewandowski është sulmuesi më i mirë i sezonit

29 Nëntor 2021, 20:42, Sport CNA
Çmim i ri nga France Football, Lewandowski është sulmuesi

Robert Lewandowski është shpallur sulmuesi më i mirë i këtij sezoni. Kjo është hera e parë që i jepet një sulmuesi dhe është një çmim i ri.

Kështu, fituesi i parë i këtij trofeu është sulmuesi polak i Bayern Munich, Robert Lewandowski.

Ai zhvilloi një sezon fantastik vitin e kaluar, si dhe theu rekordin e legjendës gjermane, Gerd Muller.

The striker of the year award goes to? Robert Lewandowski ! ? #ballondor pic.twitter.com/OEy9mlSjki

— Ballon d'Or #ballondor (@francefootball) November 29, 2021

Lajmet e fundit nga