LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Topi i Artë/ Nis numërimi mbrapsht, dy lojtarë të Interit dhe një milanist “digjen”

29 Nëntor 2021, 17:22, Sport CNA
Topi i Artë/ Nis numërimi mbrapsht, dy lojtarë të Interit

Ka nisur numërimi mbrapsht sa i përket fituesit të ??Topit të Artë?? ku emri i fituesit parashikohet të zbulohet në orën 20:30 të mbrëmjes.

Ndërkohë sa i përket listës, janë zbuluar 13 kandidatët e parë nga fundit, nisur nga votat e gazetarëve që kanë marrë pjesë në votim. Luka Modriç është renditur vetëm i fundit këtë vit, duke marrë si sukses vetëm pjesëmarrjen në top 30-she.

Ndërsa dy lojtarët e Interit janë ??djegur??, Nikolo Barela (26) dhe Lautaro Martinez (21) bashkuar dhe Simon Kjaer që është renditur në vendin e 18-të.

29) Çezar Aspilikueta, Çelsit; Luka Modriç, Real Madrid

26) Nikolo Barela, Inter; Ruben Dias, Mançester Siti; Gerard Moreno, Vijareal

25) Fil Foden, Mançester Siti

24) Pedri, Barcelona

23) Harri Kejn, Totenham

21) Lautaro Martinez, Inter; Bruno Fernandesh, Mançester Junajtid

20) Riad Mahrez, Mançester Siti

19) Mejzon Maunt, Çelsi

18) Simon Kjaer, Milan

17) Luis Suarez, Atletiko Madrid

16) Nejmar, PSG

 

Lajmet e fundit nga