LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reali përmbys Sevillas dhe shkëputet nga ndjekësit

28 Nëntor 2021, 21:35, Sport CNA
Reali përmbys Sevillas dhe shkëputet nga ndjekësit

Real Madrid i Karlo Ançelotit ka arritur sot një fitore për arratinë e parë të sezonit në kreun e renditjes së La Liga.

Madrilenët kanë siguruar sot një fitore me përmbysje përballë Seviljes dhe e shohin veten të shkëputur nga të gjithë ndjekësit në kampionat.

Benzema, dhe Vinicius ishin protagonistët e triumfit mardilen, me brazilianit që vijon gjithnjë e më shumë të fitojë zemrat e tifozëve me paraqitjet e tij./ CNA.al

REAL MADRID-SEVILJA 2-1
32? Benzema, 87? Vinicius / 12? Mir

Lajmet e fundit nga