LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Serie A/ Roma ia del me vuajtje kundër Torinos (VIDEO)

28 Nëntor 2021, 19:25, Sport CNA
Serie A/ Roma ia del me vuajtje kundër Torinos (VIDEO)

Tre pikë të arta për Romën e Mourinho, që mposhti me rezultatin minimal 1-0 kundër skuadrës së Torinos. Verdhekuqtë mbajnë hapin e Atalantës se vendit të katërt dhe për ta nuk ka qenë e lehtë.

Tammy Abraham ishte heroi i skuadrës kryeqytetase, pasi shënoi një gol të bukur pas gjysmë ore lojë. Sulmuesi anglez kishte mundësinë të shënonte edhe të dytin në fundin e pjesës së parë.

Torino ishte ajo që pati iniciativën dhe zotëroi topin, si dhe krijoi disa raste. Roma e ruajti epërsinë deri në fund, madje duke vuajtur në disa momente.

Gjithsesi pikët janë ato që kanë rëndësi dhe Roma i mori. Me Torinon edhe ekipet e tjera kanë vuajtur më parë dhe do vazhdojnë të vuajnë edhe në vazhdim.

SERIE A ? JAVA 14

Roma-Torino 1-0
Shënues:
 Abraham 32?

Lajmet e fundit nga