LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kategoria e Parë/ Bylisi rikthehet te fitorja, Erzeni dhe Korabi nuk zhgënjejnë

28 Nëntor 2021, 17:10, Sport CNA
Kategoria e Parë/ Bylisi rikthehet te fitorja, Erzeni dhe Korabi nuk

Ditën e sotme u luajtën ndeshjet e javës së 11-të në Kategorinë e Parë, aty ku nuk munguan surprizat.

Bylisi u rikthye te fitorja në kampionat, teksa mposhti 2-1 Maliqin në shtëpi. Nuk ka zhgënjyer as Erzeni që mposhti 0-2 në transfertë Butrintin.

Korabi mori një fitore shumë të vështirë me rezultatin 2-1 ndaj Vorës, ndërsa Tëbruni mposhti 0-3 Besëlidhjen.

Apolonia është mposhtur në transfertë nga Pogradeci, me liqenorët që triumfuan me përmbysje 2-1, falë dy golave në pjesën e dytë.

REZULTATET:

BUTRINTI-ERZENI 0-2

BESA-TOMORI 2-1

BESËLIDHJA-TËRBUNI 0-3

BYLIS-MALIQI  2-1

TURBINA-SHKUMBINI 1-2

POGRADECI-APOLONIA 2-1

KORABI-VORA 2-1

BURRELI-LUSHNJA  0-0

Lajmet e fundit nga