LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Luhen sot dy ndeshjet e fundit të Superiores, zbulohen arbitrat që do vendosin drejtësi

28 Nëntor 2021, 09:16, Sport CNA

Sot, Kategoria Superiore do të zhvillojë dy ndeshjet e fundit të javës së 10-të. Në orën 13:45, do të luhen dy takime, në stadiumin e qytetit të Laçit, do të sfidohen Kukësi-Egnatia, ndërsa në stadiumin ?Elbasan Arena?, Dinamo-Kastrioti.

Në sfidën Kukësi-Egnatia, arbitër kryesor do të jetë Indrit Myrtja, i mbështetur nga asistentët, Ridiger Çokaj dhe Devis Korreshi, teksa arbitër i katërt pritet të jetë Olti Cela. Në VAR do të jetë Eldorian Hamiti dhe në AVAR, Arbër Zalla.

Ndërsa në duelin Dinamo-Kastrioti, arbitër kryesor do të jetë Kridens Meta, i mbështetur nga asistentët Mario Shazivari dhe Feliks Kolleshi, teksa arbitër i katërt pritet të jetë Olsion Yzeiraj. NË VAR do të jetë Enea Jorgji dhe në AVAR, Dojando Myftari.

Lajmet e fundit nga