LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Vllazni cinike! Da Silva shënon me prekjen e parë, thyehet Laçi i Josës

27 Nëntor 2021, 20:44, Sport CNA
VIDEO/ Vllazni cinike! Da Silva shënon me prekjen e parë, thyehet

Vllaznia ?ia merr dorën? Laçit, pasi e mposht sërish, këtë herë me rezultatin minimal 1-0. Nën një shi të vazhdueshëm në ?Loro Boriçi?, kuqeblutë i falen një goli të fantazistit brazilian Victor Da Silva, i cili shënoi me prekjen e parë të topit, ndërsa Mirel Josa pëson humbjen e parë në krye të skuadrës kurbinase.

Në ?Loro Boriçi? u zhvillua një shfaqje mjaft interesante, me ritëm të lartë dhe raste të shumta shënimi, por ndryshe nga ndeshja e fazës së parë, këtë herë tifozët shijuan vetëm një gol, atë me vlerë tre pikëshe të Da Silvës.

Kjo është fitorja e dytë radhazi për shkodranët, që blindojnë vendin e tretë të renditjes me 16 pikë dhe tani e shohin veten edhe më afër kreut, pasi kanë vetëm 5 pikë më pak se Tirana që mban vendin e parë. Nga ana tjetër Laçi mbetet në vendin e gjashtë me 12 pikë dhe nuk njeh fitoren prej dy javësh radhazi.

Vllaznia ? Laçi 1-0

 Da Silva 49?

49? ? Goool. Shënon Vllaznia me Victor Da Silvën. Një sulm i shpejtë i shkodranëve nga krahu, me Hakajn që shërben saktë në qendër të zonës për Da Silvën,  i cili gjuan saktë dhe dërgon topin në rrjetën e portës së Dajsinanit. Vllaznia në avantazh 1-0.

 

Lajmet e fundit nga