LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Largimi i Edi Martinit, zbulohet kandidati për stolin e Teutës

27 Nëntor 2021, 10:37, Sport CNA
Largimi i Edi Martinit, zbulohet kandidati për stolin e Teutës

Edi Martini e mbylli me Teutën pas humbjes së djeshme me Partizanin dhe u largua si trajneri më i suksesshëm i këtij klubi, pasi u shpall kampion i Shqipërisë, fitoi Kupën e Shqipërisë dhe dy herë Superkupën.

Më mirë se shkodrani nuk kishte bërë asnjë trajner më parë te Teuta. Tashmë në Durrës do të duhet të lëvizin shpejt dhe të marrin një tjetër trajner.

Sipas gazetës së përditshme sportive, ?Panorama Sport?, kandidat për ta pasuar Martinin është një tjetër shkodran që edhe ka luajtur me ?Djemtë e Detit? si futbollist.

Bëhet fjalë për Armando Cungun, i cili në Superiore për herë të fundit ishte në krye të Laçit dhe tani është trajner i Shqipërisë U19.

Lajmet e fundit nga