LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përballje të zjarrta në Superiore, ja 2 sfidat e ditës së sotme

27 Nëntor 2021, 08:35, Sport CNA
Përballje të zjarrta në Superiore, ja 2 sfidat e ditës

Kategoria Superiore do zhvillojë sot dy ndeshjet e radhës për javën e 10-të. Në dy orare, në Korçë dhe Shkodër zhvillohen dy duele të forta. Skënderbeu pret Tiranën në 16:45, në një sfidë që pritet e luftuar dhe jo e lehtë për bardheblutë që kryesojnë klasifikimin.

Në Shkodër, vendasit e Vllaznisë luajnë me Laçin në 19:45. Josa rikthehet në ?Loro Boriçi? këtë herë si kundërshtar, teksa kërkohet loja e mirë e tre javëve të fundit. Kujtojmë se dje në ?Elbasan Arena?, Teuta u përmbys 2-1 nga Partizani, me trajnerin Edi Martini që dha dorëheqjen nga durrsakët.

Sot, Superliga, java 10-të

16:45 Skënderbeu ? Tirana

19:45 Vllaznia ? Laçi

Lajmet e fundit nga