LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Partizani-Teuta, formacionet zyrtare/ Ja si zbresin në fushë ekipet

26 Nëntor 2021, 15:37, Sport CNA
Partizani-Teuta, formacionet zyrtare/ Ja si zbresin në fushë ekipet

Duke filluar nga ora 16:45, Partizani dhe Teuta do të përballen me njëra-tjerën për javën e 10-të të ?Kategorise Superiore? Është një sfidë mjaft e komplikuar për të dyja ekipet pasi luhet vetëm për fitore, duke marrë parasysh dhe formën jo të mirë që janë përballur javët e fundit. Një sfidë ku nuk ka të avantazhuar, pasi çdo rezultat përveç fitores do të prishte shumë punë.

Sa i përket formacioneve, Ilir Daja do të zbresë në fushë me një formacion 4-3-3 duke hedhur nga minuta e parë më të mirët që ka në dispozicion. Ndërsa Martini, i është përgjigjur me të njëjtën monedhë, ky sytë do të jenë nga njeriu i momentit Lorenco Vila që ndëshkoi Skënderbeun me dopietë javën e kaluar.

FORMACIONET ZYRTARE

PARTIZANI: Teqja, A.Marku, Belica, Sembene, Musta, H.Marku, Rrapaj, Kaçe, Mala, Cara, Stenio Zhunior, Trajner: I.Daja

TEUTA: Qirko, Xhekson, Ivanoviç, Selmani, Idrizaj, Aleksi, Kallaku, Akuah, E.Vila, Gjorgiev, L.Vila, Trajner: E.Martini  

Lajmet e fundit nga