LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E mbani mend Vasil Shkurtajn? Më në fund është rikthyer te goli

26 Nëntor 2021, 21:29, Sport CNA
E mbani mend Vasil Shkurtajn? Më në fund është rikthyer te

Vasil Shkurtaj ka lënë pas dëmtimin dhe është rikthyer me gol në Kinë. Sulmuesi mungonte prej një kohe të gjatë në fushën e lojës.

Shkurtaj është dalluar në Superligën shqiptare në radhët e Luftëtarit e Kukësit, duke dalë edhe i dyti në listën e golashënuesve.

Por ditën e djeshme në Ligën e Parë kineze, Shkurtaj ka luajtur ndeshjen e parë me ekipin e tij Jiangxi dhe ka qenë ai që ka shënuar golin e vetëm të sfidës në minutën e 17-të, duke i dhuruar fitoren skuadrës.

Lajmet e fundit nga