LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Europa League/ Përmbys Lioni, Legia e Muçit pëson disfatë

25 Nëntor 2021, 22:10, Sport CNA
Europa League/ Përmbys Lioni, Legia e Muçit pëson disfatë

Janë mbyllur 7 sfidat e luajtura mbrëmjen e sotme për raundin e parafundit të Ligës së Europës Legia e Ernest Muçit është mposhtur 3-1 nga Lestëri në Angli duke zbritur në vendin e fundit në renditje në kuotën e 6 pikëve, ndërsa ?dhelprat? marrin vendin e parë në grup me 8 pikë.

Sulmuesi shqiptar luajti përgjatë gjithë takimit pa mundur të lërë gjurmë, ndërsa në minutën e 71-të u aktivizua dhe Çelhaka nga stoli.

Lioni ka fituar me përmbysje falë dopietës të Çerki dhe Slimanit, duke mposhtur 1-3 rivalët e Brondbit në transfertë. Fitore të rëndësishme ka marrë dhe Monako që ka mposhtur 2-1 në shtëpi Real Sociedadin.

REZULTATET 

Brondbi-Lion 1-3

Ure 51? / Çerki 57? , 63?, Slimani 76? 

E.Frankfurt-Antverp 2-2

Kamada 17? , Pacienca 90+4? / Naingolan 33?, Samata 88?  

Lestër-Legia 3-1

Daka 11?, Madison 21? , Ndidi 33? / Mladenoviç 26? 

Monako-Real Sociedad 2-1

Voland 28?, Fofana 38? / Isak 35? 

Olimpiakos-Fenerbaçe 1-0

Soares 90? 

PSV-Shturm Graz 2-0

Vinicius 45? (pen), Bruma 56? 

Rejnxhërs-Sparta Pragës 2-0

Morelos 15? , 49? 

Lajmet e fundit nga