LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Liga e Europës/ Leverkusen e West Ham vulosin kualifikimin, ia del edhe Lazio

25 Nëntor 2021, 19:49, Sport CNA
Liga e Europës/ Leverkusen e West Ham vulosin kualifikimin, ia del edhe

Bayer Leverkusen dhe Lazio kanë festuar. Gjermanët blinduan vendin e parë, pasi mposhtën 3-2 skocezët e Celtic. Andrich realizoi dygolësh, kurse golin e fitores e shënoi Diaby.

Lazio, me gola të Immobile (2 penallti) dhe Pedro, theu 3-0 Lokomotiv Moscow dhe u nderua nga fitorja e Galatasaray kundër Marseille me rezultatin 4-2.

West Ham United ka siguruar vendin e parë me fitoren e sotme 2-0 kundër Rapid Vienna. Yarmolenko dhe Noble, me penallti, shënuan për ?Çekiçët? në pjesën e parë.

Vendi i dytë në grup mbetet i hapur, pasi Dinamo Zagreb u nda në barazim 1-1 me belgët e Genk.

EUROPA LEAGUE ? RAUNDI 5

Bayer Leverkusen-Celtic 3-2
Betis-Ferencvaros 2-0
Crvena zvezda-Ludogorets 1-0
D. Zagreb-Genk 1-1

Galatasaray-Marseille 4-2
Lokomotiv Moscow-Lazio 0-3
Midtjylland-Braga 2-2
Rapid Vienna-West Ham 0-2

Lajmet e fundit nga