LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E kryer/ Manchester United ndjek modën, emëron trajner gjerman

25 Nëntor 2021, 16:42, Sport CNA
E kryer/ Manchester United ndjek modën, emëron trajner gjerman

Manchester United ka arritur marrëveshjen me gjermanin Ralf Rangnick. ?Djajtë e kuq? ndjekin modën e Liverpool dhe Chelsea që kanë suksese me Klopp e Tuchel.

Kontrata me gjermanin do të jetë 6 mujore, sikurse shkruan gazetari i The Athletic, David Ornstein.

Rangnick do të jetë trajner i përkohshëm dhe do të ketë një marrëveshje 2-vjeçare për konsulent.

Tashmë duhet që Lokomotiv Moscow të japë ?OK?-in, pasi gjermani ka kontratë me të. Kundër Chelsea nuk mund të jetë në stol Rangnick, pasi më parë duhet të pajiset me lejen e punës.

? EXCLUSIVE: Man Utd reach agreement with Ralf Rangnick to become interim manager. 6mnth contract then 2yr consultancy. Deal subject to Lokomotiv Moscow approval. Work permit process prevents 63yo leading #MUFC v Chelsea. W/ @lauriewhitwell @TheAthleticUK https://t.co/wjQyiRzfeE

— David Ornstein (@David_Ornstein) November 25, 2021

Lajmet e fundit nga