LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nuk kanë fund telashet, sërish burg për Ronaldinhon?

25 Nëntor 2021, 12:07, Sport CNA
Nuk kanë fund telashet, sërish burg për Ronaldinhon?

Problemet me drejtësinë nuk kanë të sosur me ish-yllin e kombëtares braziliane, Ronaldinjo. Pak kohë pasi ka fituar lirinë, legjenda e Barcelonës mund të rikthehet përsëri prapa hekurave. Ish-sulmuesi, i cili përfundoi në burg në vitin 2020 në Paraguai për falsifikim pasaporte, rrezikon të kthehet sërish brenda. Këtë herë problemet e tij janë me drejtësinë në Brazil dhe për detyrimet e pashlyera të tij kundrejt ishbashkëshortes së vet, Prishila Koeljo.

Sipas ?Extra?-s, një gjykatë në Rio de Zhaneiro i ka dhënë kohë deri më 11 dhjetor Ronaldinjos që t?i shlyejë detyrimet financiare (kuotën e ushqimit) ish-gruas së tij. Në të kundërt rrezikon të përfundojë përsëri në burg. Detyrimet e tij ndaj ish-bashkëshortes në fakt jane qesharake, sepse bëhet fjalë për 100 mijë reais (monedha braziliane) ose rreth 16 mijë euro.

Lajmet e fundit nga