LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ky ishte goli më i bukur i javës në Kategorinë Superiore

24 Nëntor 2021, 13:33, Sport CNA
Ky ishte goli më i bukur i javës në Kategorinë Superiore

Faza e parë u mbyll me 15 gola, ku tri nga pesë ndeshjet përfunduan në barazim. Nisur nga mënyra e ekzekutimit dhe aksionit, i bie që goli i shënuar nga sulmuesi i Kukësit, Edi Basha, të jetë më i bukuri i javës së nëntë në Kategorinë Superiore.

Goli nis që nga veprimi i Peposhit në të djathtë, lëvizja e bukur e Bashës që shmangu dy lojtarë të Tiranës dhe më pas goditja perfekte nga jashtë zonës duke i shkaktuar Tiranës edhe humbjen e parë në kampionat.

Lajmet e fundit nga