LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E trishtë/ Ndahet nga jeta në moshën 23-vjeçare futbollisti brazilian

24 Nëntor 2021, 09:57, Sport CNA

Futbollisti brazilian, Riuler Oliveira ka ndërruar jetë në moshën 23-vjeçare për shkaqe të panjohura.

23-vjeçari ishte pjesë e skuadrës japoneze të Shonan Bellmare, por tragjikisht jeta e tij është shuar. Lajmin e bëri të ditur vetë klubi japonez Shonan Belmare, klub në të cilin braziliani ishte pjesë që nga sezoni i kaluar, ndërsa më herët ka qenë pjesë e disa skuadrave në Brazil si Internacional apo Koritiba.

??Na vjen shumë keq për vdekjen e papritur, për momentin jemi në pritje të rezultateve të autopsisë??, shkruan klubi japonez duke lënë të paqarta shkaqet e ndarjes nga jeta të futbollistit brazilian.

Lajmi ka tronditur botën e futbollit pasi i riu shikohej si futbollist me perspektivë dhe ndarja nga jeta në moshë të re ka sensibilizuar dhe klubet në vendlindjen e tij.

Lajmet e fundit nga