LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FORMACIONET ZYRTARE/ Gasperini surprizon Gjimshitin, Tuchel e Allegri zbardhin titullarët e Championsit

23 Nëntor 2021, 19:16, Sport CNA

Në orën 21.00 luhet ndeshjet e darkës së Uefa Champions League. Trajnerët kanë publikuar edhe formacionet zyrtare. Në Young Boys-Atalanta nuk e fillon Berat Gjimshiti. Tekniku i bergamaskëve, Gasperini ka vendosur që shqiptari ta nisë nga stoli. Në sulm është Zapata.

Gjithashtu, një sfidë që pritet me padurim është edhe Chelsea-Juventus. Blutë e Londrës dhe bardhezinjtë përballen në një natë të madhe, teksa premtojnë spektakël.  Nuk mund të lihet pa përmendur edhe ndeshja mes Sevillas e Wolfsburgut, tejet e rëndësishme.

Lajmet e fundit nga