LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Champions League/ Barazim “i çmendur” i Atalantës, Chelsea “torturon” Juventusin. Ja rezultatet

23 Nëntor 2021, 22:00, Sport CNA

Ndeshje me të vërtetë të çmendura ishin ato të luajtura sonte në Uefa Champions League. Atalanta nuk shkoi më shumë se barazimi 3-3 ndaj Young Boys. Zikaltërit bënë një lojë të kënaqshme, por zviceranët u treguan më cinik.

Chelsea mundi 4-0 Juventusin. Golat u shënuan nga Chalobah në pjesën e parë, ndërsa në të dytën radhën e patën James, Hudson Odoi dhe Werner. Blutë e Londrës dhe bardhezinjtë tashmë kanë nga 12 pikë dhe janë respektivisht në vendin e parë dhe të dytë.

Komplikon akoma më shumë gjërat Barcelona, me barazimin 0-0 me Benficën. Ekipi i Xavit është në vendin e dytë me 7 pikë.

Rezultatet:

Barcelona 0-0 Benfica

Chelsea 4-0 Juventus

Lille 1-0 Salzburg

Malmo 1-1 Zenit

Sevilla 2-0 Wolfsburg

Young Boys 3-3 Atalanta

Lajmet e fundit nga