LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Luhen sonte ndeshjet e radhës në Champions League, ja ekipet që zbresin në fushë

24 Nëntor 2021, 08:04, Sport CNA

Sonte do zhvillohen tetë ndeshjet e rardhës në kuadër të xhiros së pestë në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja më interesante është ndërmjet dy klubeve me të pasura në botë, Man Cityt dhe PSG-së, që zhvillohet në ?Etihad Stadium?.

Përvec kësaj, ndeshja tjetër që ia vlen të shikohet është mes Atletico Madridit dhe AC Milanit.

Real Madrid me një fitore ndaj Sheriff Tiraspol do kualifikohej me tej si dhe do vendoset cila skuadër kalon tutje ndërmjet Sporting dhe Dortmund që kanë nga gjashtë pikë në tabelë.

Të gjitha ndeshjet e sotme:

Besiktas ? Ajax (18:45)

Inter ? Shakhtar (18:45)

Atletico Madrid ? AC Milan (21:00)

Club Brugge ? RB Leipzig (21:00)

Liverpool ? Porto (21:00)

Man City ? PSG (21:00)

Sheriff Tiraspol ? Real Madrid (21:00)

Sporting ? Dortmund (21:00).

Lajmet e fundit nga