LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ E pabesueshme çfarë ndodh në Champions, sulmuesi gabon me portën bosh! Trajneri shtrihet në tokë

24 Nëntor 2021, 10:46, Sport CNA
VIDEO/ E pabesueshme çfarë ndodh në Champions, sulmuesi gabon

Benfica barazoi dje 0-0 me Barcelonën në Camp Nou për grupet e Champions League. Shqiponjat e Portugalisë kishin të gjitha shanset për të kaluar në renditje katalanasit, teksa në minutën e 93 të takimit, Haris Seferovic bëri gafën më të madhe në karrierë.

Me portën e boshatisur, zvicerani i Benficës e ka goditur topin jashtë. Aq e keqe ishte goditja, sa edhe trajneri Jorge Jesus është shtrirë në tokë duke mos I besuar syve. 29 vjeçari Seferovic ishte vetëm 10 metra nga porta, me gjuajtjen që doli jashtë.

?Unë kam qenë trajner për 30 vjet dhe nuk kam parë diçka të tillë në jetën time, por fatkeqësisht më ka ndodhur mua dhe Benfica-s sot?, tha Jesus i tërbuar.

Seferovic with the miss of the century #UCL pic.twitter.com/H25upQNAP2

? ?? (@Asensii20) November 23, 2021

Lajmet e fundit nga