LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dramë te skuadra e Kategorisë Superiore, tjetër futbollist mbyll sezonin

24 Nëntor 2021, 10:00, Sport CNA
Dramë te skuadra e Kategorisë Superiore, tjetër futbollist mbyll

Futbollisti i Kastriotit, Enes Isufi ka mbyllur sezonin pa luajtur asnjë ndeshje me krutanët. Dëmtimi i rëndë në ligamentin e gjurit ka bërë që 21 vjeçari shkodran mos japë kontributin e tij për skuadrën e drejtuar nga Ndreu.

Një lëndim e mbajti jashtë qendërmbrojtësin disa javë, teksa gjithçka u duk se kaloi. Një tjetër lëndim, i njëjtë me atë të shokut të skuadrës Joan Çela, ka bërë që futbollisti i moshave kuqezi t?i nënshtrohet operacionit.

Afo 6 muaj parashikohet rikuperimi nga dëmtimi, teksa Isufi nuk do mundë të japë kontributin e tij. Kujtojmë se 21 vjeçari është produkt i Vllaznisë, teksa u bashkua me krutanët në verë nga Tomori. Gjithashtu mbrojtësi ka qenë pjesë e ekipit A të Vllaznisë dhe Luftëtarit.

Lajmet e fundit nga