LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Inter-Shakhtar, publikohen formacionet zyrtare

24 Nëntor 2021, 16:50, Sport CNA

Ndeshjet e Ligës së Kampioneve nisin sot me duele interesante, që mund të jenë përcaktuese për fatin e mëtejshëm në grupet kualifikuese të skuadrave.

Padyshim sfida më interesante është ajo e Grupit D mes Interit dhe Shakhtar Donjetck. Zikaltërit kanë një pikë avantazh në renditje ndaj ukrainasve dhe në rast fitoreje, kualifikimi bëhet automatik.

Ndaj trajneri Inzagi nuk ka kursyer asnjë nga lojtarët, duke hedhur nga minuat e parë në fushë dyshen Martinez-Xheko.

Sa i përket sfidës tjetër, përballë vihen Beshiktashi dhe Ajaksi, me këtë të fundit që ka siguruar kualifikimin në turin me eliminim direkt të turneut, ndërsa turqit vazhdojnë të shpresojnë në një mrekulli, të paktën për të siguruar Ligën e Europës.

Lajmet e fundit nga