LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Memelli: Skënderbeut i janë bërë padrejtësi nga gjyqtarët, tifozët në Korçë janë gati të futen në fushë

24 Nëntor 2021, 16:00, Sport CNA
Memelli: Skënderbeut i janë bërë padrejtësi nga

Trajneri i Skënderbeut, Migen Memelli ka treguar padrejtësitë që i janë bërë skuadrës së tij nga arbitrimi këtë sezon. Në Skaner me Gerti Çarçanin, korçari ka treguar të gjitha rastet që nuk janë dhënë në favor të bardhekuqve. Memelli shkon më tej kur thotë se tifozët në Korçë janë gati të hyjnë në fushë, duke e lidhur këtë me indinjatën e tyre.

?Ndeshja e parë me Tiranën, Zguro ndëshkohet me të kuq për faull të paqenë më parë. Penallti në ndeshjen e dytë me Partizanin. Shkojmë në Krujë nuk punon VAR, me Dinamon Skuka e merr topin me dorë dhe nuk ka VAR. Prap në Laç nuk punon VAR. Sot ndaj Teutës, punoi VAR, por jo arbitri. Unë qorr jam, por jo kaq gabime në 9 javë.

E prek Daja me dorë dhe nuk jepet penallti. E thotë edhe neni këtë. Pas kësaj, kishte penallti të dytë, por jepet offside. Penalltia ishte para pozicionit jashtë loje. Ndëshkohemi në 9 javë. Këta futen në tymnajë që vetë po e gatuajnë. Më thoni pse në disa ndeshje, disa gjyqtarë ia lënë VAR-it çdo gjë, ndërsa në disa të tjera nuk e lënë.

Kam 120 mesazhe. Është bërë populli në Korçë gati të futet në fushë për padrejtësitë që po na bëhen. Pse na bëjnë këtë?! I presim të gjithë mirë. Ofrojmë çdo lloj komoditeti gjyqtarëve dhe shikoni çfarë ndodh.

Është një akumulim i punës së madhe të futbollistëve dhe ne si staf, që kalojmë vështirësi të mëdha. Nëse na merrni si kalamaj dhe na merrni me shpulla po ju them stop, nuk i bëjnë dëm Skënderbeut, por futbollit shqiptar. Populli është shumë i irrituar. VAR nuk na ka punuar në 4 ndeshje. As pozicioni jashtë loje nuk ishte te rasti i dytë për penallti?, tha Memelli.

Lajmet e fundit nga