LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Piloi tremb milanistët pas fitores ndaj Atletikos: Nuk e kam firmosur ende rinovimin

25 Nëntor 2021, 08:03, Sport CNA
Piloi tremb milanistët pas fitores ndaj Atletikos: Nuk e kam firmosur ende

Xhunior Meisas ishte ai që vendosi ndeshjen mes Milanit dhe Atletikos me golin e tij në fundin e sfidës dhe për Stefano Piolin, ishte sinjal i cilësive që ka futbollisti brazilian, te i cili ka shumë besim.

?Ishte e drejtë të festoja me lojtarët e mi, kanë treguar në fushë një paraqitje të rëndësishme. Ishte një ndeshje e vështirë, por e fituam me meritë për shkak të asaj që treguam në fushë, ndaj ishte e drejtë të festoja me ta?, tha menjëherë pas vëshëllimës përfundimtare trajneri.

?Ajo e Mesias është një histori shumë e bukur, por mendoj se është vetëm në fillimet e saj. Ka kaluar shumë vështirësi pasi mbërriti, por ka karakteristika të bukura dhe do të japë një mbështetje të mirë për skuadrën pasi ka cilësi të mira.

Rinovimi? Jo, nuk e kam firmosur ende, por me klubin jemi në sintoni të plotë, ka vlerësim dhe besim reciprok. Është puna ajo që bën diferencën, cilësia, idetë e sidomos rezultatet?, tha Pioli.

Lajmet e fundit nga