LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Pasuesi i Solskjaer, Manchester United nis bisedimet me ish-trajnerin e Barcelonës

24 Nëntor 2021, 19:13, Sport CNA
Pasuesi i Solskjaer, Manchester United nis bisedimet me ish-trajnerin e

Prej kohësh drejtuesit e Manchester United janë në kërkim të një trajneri, si pasues të Ole Gunnar Solskjaer.

Preferenca e parë është Mauricio Pochettino, por ky i fundit është nën kontratë me PSG dhe arritja e një marrëveshje në këto momente është shumë e vështirë. Për këtë arsye, te Manchester kanë filluar të mendojnë për një trajner të përkohshëm.

Sipas asaj që raporton ?Goal?, drejtuesit e United, kanë nisur bisedimet me ish-trajnerin e Barcelonës, Ernesto Valverde, për t?ia besuar atij drejtimin e skuadrës të paktën deri në fund të sezonit. 57-vjeçari është papunë dhe e shikon me interes, një kalim të mundshëm te Manchester United.

Lajmet e fundit nga