LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Epike, Zvicra dhurata speciale për Irlandën e Veriut pse ndali Italinë

24 Nëntor 2021, 19:30, Sport CNA
VIDEO/ Epike, Zvicra dhurata speciale për Irlandën e Veriut pse ndali

Zvicra siguroi një biletë për në ?Katar 2022?, duke i marrë Italisë vendin e parë në ndeshjen e fundit të kualifikueseve.

Kampionët e Europës u ndalën në transfertë nga Irlanda e Veriut dhe te Zvicra kishin premtuar çokollata për irlandezët nëse u bënin nder në atë ndeshje.

Premtimi është mbajtur dhe trajneri Murat Yakin ka firmosur kartolinën për Irlandën e Veriut dhe ka paketuar 9.3 kg çokollate që është dërguar me postë më pas.

We kept our word, @NorthernIreland ? A sweet Thank You is on its way! #sweetcaroline #sweetchocolate

??? @ChocolatCailler #natimiteuch #lanatiavecvous #lanaticonvoi pic.twitter.com/fAPUuHmrTf

— ?? Nati (@nati_sfv_asf) November 24, 2021

Lajmet e fundit nga