LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kukësi ende pa stadium, nuk di ku do ta luajë ndeshjen me Egnatian

25 Nëntor 2021, 08:43, Sport CNA
Kukësi ende pa stadium, nuk di ku do ta luajë ndeshjen me Egnatian

Kukësi do të presë këtë fundjavë skuadrën e Egnatias, por pa e ditur se ku. Ende nuk ka një konfirmim zyrtar se ku do ta zhvillojnë verilindorët këtë përballje, pasi në mungesë të fushës së tyre janë të detyruar të shtegtojnë diku tjetër.

?Elbasan Arena? është ?prenotuar? nga dy ekipet e kryeqytetit, Partizani dhe Dinamo, ndërsa në ?Loro Boriçi? do të luajnë Vllaznia me Laçin.

Trajneri Longo kërkon patjetër një fushë me parametra cilësorë, në mënyrë që të luajë futbollin që ai ka në mendje, ndaj gjetja e një fushe cilësore është kthyer në një problem për verilindorët, që mbeten ende në pritje të inaugurimit të stadiumit të tyre.

Lajmet e fundit nga