LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Fitore me përmbysje, shqiptarët i japin kreun Baselit

25 Nëntor 2021, 18:11, Sport CNA
VIDEO/ Fitore me përmbysje, shqiptarët i japin kreun Baselit

Baseli ka fituar me përmbysje ndaj Almatit me rezultatin 2-3.  Protagonistë ishin Zhegrova dhe Kasami, të cilët realizuan nga një gol.

Baseli ngjitet në vendin e parë në grupin H falë fitores së sotme. Edon Zhegrova dhe Pajtim Kasami ishin heronjtë e zviceranëve sepse me golat e tyre në pjesën e  dytë i dhanë fitoren Baselit.   Zhegrova shënoi në minutën e 69, kurse Kasami në të 73?.

Baseli shkon në kuotën e 11 pikëve në grupin H

 

Lajmet e fundit nga