LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Fantastik Olainka, ish-futbollisti i Skënderbeut gjen rrugën e rrjetës në Europë

25 Nëntor 2021, 18:44, Sport CNA
VIDEO/ Fantastik Olainka, ish-futbollisti i Skënderbeut gjen rrugën e

Ish-sulmuesi i Skënderbeut, Piter Olanika  vazhdon të bëhet protagonist me golat e tij te Slavia Pragës.

26-vjeçari ka shënuar kësaj radhe në Ligën e Konferencës, duke dërguar në avantazh çekët ndaj rivalëve të Fejnordit. Olanika veproi si sulmues zone duke shtyrë topin në rrjetë pas një presingu të lartë të ekipit të tij në zonën e holandezëve, duke gjetur dhe golin e avantazhit.

Ky është goli i pestë për Olainkën këtë sezon me fanellën e Slavia Pragës, ku ndër të tjera ka dhënë dhe 1 asist.

Lajmet e fundit nga