LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Liga e Konferencës/ Turpërohet Totenhemi i Kontes, ja të gjitha rezultatet

25 Nëntor 2021, 20:03, Sport CNA
Liga e Konferencës/ Turpërohet Totenhemi i Kontes, ja të gjitha

Totenhemi nuk arrin të fitojë ndeshjen në transfertë ndaj skuadrës së Murës. Skuadra e Kontes humbi me rezultatin  2-1 me sllovenët.

Herri Kejn shënoi golin e barazimit për anglezët, por kur dukej se ndeshja do të përfundonte, sulmuesi Marosa shënoi për Muran në minutën e fundit. Olainka ishte protagonist në ndeshjen midis Slavia Pragës dhe Fejnordit.

Ish-sulmuesi i Skënderbeut realizoi golin e parë në barazimin 2-2 ndaj holandezëve. Megjithatë ky gol nuk vlejti dhe Slavia Praga mbetet në vendin e dytë në grupin E me 7 pikë, një më shumë se Union Berlin.

Ja rezultatet e 8 sfidave:

REZULTATET 

GRUPI A

HJK- ALASHKRET 1-0

48? Tanaka

GRUPI F

LINKOLN RED IMPS- KOPENHAGEN 0-4

5? Johaneson, 7? Lerager, 63? Boving, 73? Hojlund

SLOVAN BRATISLAVE- PAOK 0-0

GRUPI E

MAKABI HALIFA- UNION BERLIN 0-1

66? Rierson

SLAVIA PRAGA- FEJNORD 2-2

12? Olainka, 66? Kutçu/ 31?, 93? Desers

GRUPI G

MURA- TOTENHEM 2-1

11? Horvat, 94? Marosa/ 72? Kejn

RENE- VITESHE 3-3

9? 38?, 69? Laborde/ 41?Huisman, 75? Buitink, 90? Openda

GRUPI H

KARABAKU- ONOMIA 2-2

49? Psaltis(autogol), 88? Andrade/ 43? Duris, 90? Gomez

 

Lajmet e fundit nga