LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përmbysje e çmendur, Partizani mund Teutën në sekondat e fundit

26 Nëntor 2021, 17:59, Sport CNA
Përmbysje e çmendur, Partizani mund Teutën në sekondat e

Partizani ka marrë një fitore të madhe me përmbysje ndaj Teutës duke fituar 2-1 në ?Elbasan Arena?.

Një ndeshje e denjë për filma me dramë kjo e luajtur në Elbasan, ku mbizotëroi tensioni dhe kartonët e kuq. Ishte Teuta që kaloi e para në avantazh më Pepi Gjorgiev në minutën e 26-të të takimit.

Në të dytën, të kuqtë u hodhën në sulm për të gjetur barazimin, por erdhi vetëm në minutën e 90-të nga një penallti e shndërruar në gol nga Zhunior.

Më herët, Aleksi dhe Albion Marku lanë lojtarët me 10 lojtarë pas një përplasje. Përmbysja e çmendur erdhi në minutën e 96-të ku Tedi Cara pas një veprimi të bukur mposhti Pano Qirkon duke i dhuruar 3 pikë Partizanit.

Sfida u luajt deri në minutën e 100-të, por rezultati nuk ndryshoi. Teuta mbetet në krizë rezultatesh, ndërsa të kuqtë shohin dritë në fund të tunelit pas disa rezultateve negative.

FT| PARTIZANI-TEUTA 2-1

Zhunior 90? , Cara 90+6? / 26? Gjorgiev

Lajmet e fundit nga