LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Nuk ka qetësi te Bayerni, infektohet me COVID një tjetër person

26 Nëntor 2021, 10:11, Sport CNA
Nuk ka qetësi te Bayerni, infektohet me COVID një tjetër person

Nuk kanë fund rastet me COVID te skuadra e Bajernit të Mynihut. Pas Zyles, Stanisiçit, Kimishit, ÇupoMotingut dhe dy pjesëtarëve të tjerë të skuadrës, tani dhe trajneri i portierëve është infektuar me virusin famkeq.

?Bild? shkruan se dje, edhe Toni Tapaloviç ka rezultuar pozitiv me COVID dhe është detyruar të hyjë në karantinë. Tapaloviç mësohet të jetë vaksinuar me të dyja dozat, por sërish nuk i ka shpëtuar infektimit.

Duket se dhe ai nuk i ka shpëtuar kontakteve me pjesëtarët e infektuar dhe tani duhet të qëndrojë të paktën 14 ditë në karantinë derisa të testohet sërish dhe të rezultojë negativ.

Bajerni nuk po gjen qetësi dhe si pas ?Bild?-it dyshohet që në ditët e ardhshme të ketë infektime të tjera të cilët do të vijnë për shkak situatës zinxhir që do të krijohet nga personat e infektuar.

Lajmet e fundit nga