LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Renditja provizore/ Fitorja ndaj Teutës largon Partizanin nga zona e ftohtë

26 Nëntor 2021, 19:43, Sport CNA
Renditja provizore/ Fitorja ndaj Teutës largon Partizanin nga zona e

Partizani arriti të marrë një fitore jetikë përballë Teutës duke hedhur pas krahëve rezultatet jo të mira të fazës së parë. Një nisje perfekte nga skuadra e Dajës prej të cilës pritet shumë.

Ky triumf, ka ndikuar dhe në renditjen e të kuqve të cilët tani e shohin vetën në vendin e 5-të në kuotën 12 pikëve.

Ndërsa Teuta ngelet vendnumëro me një pikë më shumë se Partizani. Skuadra e drejtuar nga Edi Martini ka 4 ndeshje pa fitore, duke hyrë në krizë rezultatesh.

?KATEGORIA SUPERIORE?-JAVA 10

Partizani-Teuta 2-1
Zhunior (pen) 90?, Cara 90+6? / Gjorgiev 26?

NESËR

Skënderbeu-Tirana 16:45
Vllaznia-Laçi 19:45

TË DIELËN

Dinamo-Kastrioti 13:45
Kukësi-Egnatia 13:45

Lajmet e fundit nga