LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

5 gola në 4 ndeshje, mbyllen 45 minutat e para në Kategorinë e Dytë

27 Nëntor 2021, 13:38, Sport CNA
5 gola në 4 ndeshje, mbyllen 45 minutat e para në Kategorinë e

Kategoria e Dytë e futbollit do zhvillojë sot gjashtë nga ndeshjet e javës së nëntë. Pesë sfida do luhen në grupin A, teksa vetëm një në atë B. Në 13:30 12 skuadra do zbresin në fushë për objektivat respektive.

Në grupin A, Gramshi pret Ilirinë, Oriku luan me Veleçikun, Luzi me Internacional dhe Elbasani me Murlanin. Bulqiza përplaset me Adën. Në grupin B zhvillohet vetëm një duel. Në Ersekë vendasit e Gramozit presin Sopotin.

Rezultatet në kohë reale:

13:30 Grupi A

Gramshi 1 ? 0 Iliria

Oriku 2 ? 0 Veleçiku (Qejvani 13?, Kongjoni 45+1?)

Luzi 2 ? 0 Internacional

*Elbasani ? Murlani (Nuk ka filluar ende sfida)

14:30 Bulqiza ? Ada

13:30 Grupi B

Gramozi 0 ? 0 Sopoti

Lajmet e fundit nga