LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Atmosferë elektrizuese, Skënderbeu dhe Tirana ndajnë pikët në Korçë

27 Nëntor 2021, 17:45, Sport CNA
VIDEO/ Atmosferë elektrizuese, Skënderbeu dhe Tirana ndajnë

Tirana ngec sërish, këtë herë ndaj Skënderbeut në Korçë, ku nuk shkoi dot përtej barazimit pa gola, megjithatë mbetet në vendin e parë të renditjes me 21 pikë, pavarësisht rezultatit që do të marrë Kukësi nesër.

Bardheblutë bënë shumë pak për të marrë fitoren në Korçë, ndaj një Skënderbeu, që përveçse mbrohej me forca të shumta, disa herë doli kërcënueshëm në kundërsulm dhe vuri në vështirësi Bekajn.

Vërshëllima finale e arbitrit la në fuqi rezultatin e bardhë 0-0, falë të cilit Skënderbeu merr një pikë mjaft të rëndësishme, ndërsa Tirana lë dy të tilla dhe u jep mundësi rivalëve t?i afrohen edhe më shumë.

FT: Skënderbeu-Tirana 0-0

63? Faull në kufirin e zonës për Tiranës pas një kontakti të Seferit me Dumfur. Protestojnë futbollistët e Skënderbeut.

61? Çfarë rasti humbet Skënderbeu, Mensah merr bukur fundoren por gabimi për Elvi Berishën është i gabuar duke shpërdoruar një mundësi të mirë shënimi.

60? Sërish Dumfur, por Bekaj është i vëmendshëm duke neutralizuar gjuajtjen e futbollistit të Skënderbeut.

49? Nis me pretendime pjesa e dytë, Skënderbeun pretendon për një penallti pasi një krosim i Elvi Berishës përfundon në turpin e Tolit. Gjyqtari Kreshnik Cjapi i bindur për vendimin kërkon vazhdimin e lojës.

46? Starton pjesa e dytë, Ngo shkelmon topin nga mesi i fushës

Mbyllet pjesa e parë.

40? Ndërpritet loja pas hedhjes në fushë të disa fishekzjarrëve. Një re tymi pushton fushën e Skënderbeut ku nuk shihet thuajse asgjë.

18? ? Seferi i shkon shumë pranë golit, por një devijim shpëton portën e Rexhepit?

12? ? Provon edhe Skënderbeu me Dwomfour, por topi shkon jashtë kuadratit, pa rrezik për Bekajn?

Formacionet zyrtare:
Skënderbeu (3-5-2): Rexhepi; Zburo, Vitija, Sadriu, Dwomfour, Meksi; Agnaldo, Jean Victor, Mara; Mensah, Nikaj
Tirana (4-2-3-1): Bekaj; Toshevski, Zhivanaj, Hoxhallari, Ismailgeci; Toli, Najdovski; Hoti, Limaj, Seferi; Ngo?o

Lajmet e fundit nga