LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Memelli kërkon të “marrë hak” ndaj bardhebluve/ Ja si pritet të rreshtohet Skënderbeu

27 Nëntor 2021, 11:26, Sport CNA
Memelli kërkon të “marrë hak” ndaj bardhebluve/ Ja si

Skënderbeu do presë sot në 16:45 skuadrën e Tiranës. Dueli vlen për javën e 10-të të Superligës dhe do zhvillohet në stadiumin e Korçës. Trajneri i vendasve, Migen Memelli kërkon ?hakmarrjen? ndaj bardhebluve, që fituan në fazën e parë 4-2 në ?Selman Stërmasi?.

Për këtë duel, Memelli ka projektuar një ngjeshje në mesin e fushës, teksa mbrojtja pritet me katër. Mara pritet në mbështetje të Menash në sulm, teksa nga krahët Zguro dhe Moraes pritet të shtyjnë ekipin në fazën offensive. Për shkak të problemeve me bajamet, Berisha mbetet jashtë.

Formacioni i mundshëm:

Skënderbeu: Rexhepi, Meksi, Vitija, Randy, Sadriu, Victor, Vrapi, Moraes, Zguro, Mara, Mensah

Lajmet e fundit nga