LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Vrioni konfirmohet bomber në Austri, më shumë shënon vetëm ylli i Gjermanisë

27 Nëntor 2021, 18:23, Sport CNA
VIDEO/ Vrioni konfirmohet bomber në Austri, më shumë shënon

Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, Giacomo Vrioni vijon të shkëlqejë në kampionatin austriak, teksa pasditen e sotme ka shënuar dy herë në transfertën e Tirolit ndaj Altach, që u mbyll me rezultatin 0-3.

Vrioni zhbllokoi ndeshjen në minutën e 12-të, pasi ekzekutoi saktë një penallti, ndërsa në të 88-ën vulosi fitoren e Tirolit, duke shënuar golin e tretë dhe të dytin personal. Me dopietën e sotme, vrioni shkon në kuotën e 9 golave në kampionat.

Më mirë se sulmuesi shqiptar ka bërë vetëm ylli gjerman i Salzburgut, Karim Adeyemi, që ka dërguar 11 herë topin në rrjetë dhe pikërisht kjo shifër është një tjetër konfirmim për formën e shkëlqyer të Vrionit.

Lajmet e fundit nga