LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kukësi-Egnatia, publikohen formacionet zyrtare

28 Nëntor 2021, 12:22, Sport CNA

Do të startojë në orën 13:45, në stadiumin e qytetit të Laçit, sfida Kukësi-Egnatia, e vlefshme për javën e 10-të në Kategorinë Superiore.

Skuadra verilindore do të kërkojë me çdo kusht fitoren, duke parë se Tirana është ndalur në barazim dje ndaj Skënderbeut dhe në rast triumfi të Kukësit atëherë diferenca në kreun e klasifikimit do të ngushtohej në -1 pikë.

Rrogozhinasit kërkojnë tre pikët e kthesës, për t?i dhënë fund rezultateve negative.

FORMACIONET ZYRTARE ?

KUKËSI ? Tafas; Ndreca, Lulaj, Hilaj, De Lukas, Sh. Taipi, Domi, Gj. Taipi, Milunoviç, E. Basha, Puntus. Trajner: Diego Longo.

EGNATIA ? Puja; Ymeralilaj, Krasniqi, Teqja, Krivanjeva, Imeri, Iseni, Allmuça, Telushi, Xhekson, Cyrbja. Trajner: Gugash Magani.

Lajmet e fundit nga