LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Cikalleshi kap formën, shënon golin e radhës në Turqi (VIDEO)

28 Nëntor 2021, 12:52, Sport CNA

Sokol Cikalleshi ka arritur që të shënojë në përballjen mes Konyaspor dhe Gaziantep. Sulmuesi shqiptar tundi rrjetën në minutën e 72, për t?i dhënë barazimin e parakohshëm skuadrës. CIkalleshi mori bukur krahun dhe goditi fuqimisht duke e ndalur topin në rrjetën.

Për t?u akorduar ky realizim është kërkuar edhe miratimi i VAR-it. Megjithatë ky gol nuk i ka mjaftuar Konyaspor që e ka pësuar në minutat e fundit për të humbur me shifrat 3-2 ndaj Gaziantep.

???? | ? Cikalleshi ha segnato il suo quinto gol in questa stagione.pic.twitter.com/euIQOvbsKF

— Albanian Football (@AlbaniaFooty) November 28, 2021

Lajmet e fundit nga