LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kukësi nuk ndalet, mposht Egnatian dhe i bën presion Tiranës për kreun

28 Nëntor 2021, 14:55, Sport CNA

Kukësi ka arritur të mare një fitore tepër të rëndësishme teksa ka mposhtur 2-0 skuadrën e Egnatias në stadiumin e qytetit të Laçit. Për skuadrën verilindore të Diego Longos kanë realizuar dy blerjet e verës, Edi Basha në minutën e 53? dhe kapakun kësaj sfide e vulosi Luka Milunoviç në minutën e 84?.

Një fitore e rëndësishme kjo për Kukësin pas ndalesës së Tiranës ndaj Skënderbeut, teksa i shkojnë bardhebluve në -1 pikë ne kreun e klasifikimit, ndërsa ekipi rrogozhinas klasifikohet në vendin e 8 në kuotën e 11 pikëve.

Lajmet e fundit nga