LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zhvillohet sonte ceremonia e "Topit të Artë, zbulohet favoriti

29 Nëntor 2021, 14:33, Sport CNA
Zhvillohet sonte ceremonia e "Topit të Artë, zbulohet favoriti

Ceremonia e dhënies së çmimit ?Topi i Artë? për vitin 2021 do të zhvillohet sonte në kryeqytetin e Francës, Paris. Organizatorët kanë zgjedhur ?Théâtre du Châtelet? (teatri ?Shatele?) buzë lumit të Senës.

Bëhet fjalë për një nga ndërtesat historike të Parisit, ndërtuar në vitin 1862. Pikërisht në këtë vend u organizua edhe ceremonia e fundit, ajo në vitin 2019, ku fitues u shpall Lionel Mesi.

Ceremonia e dhënies së këtij trofeu do të nisë në orën 20:30 me orën tonë. Në garë për këtë trofe prestigjioz janë plot 30 futbollistë, më të mirët në qarkullim. Gara ka qenë e fortë, por sipas të gjitha gjasave, favoriti numër një për t?u mundur është Leo Mesi.

Ylli argjentinas është fituesi i fundit i këtij trofeu dhe për disa nga mediat e rëndësishme në Europë ai shihet në avantazh. Suksesi i tij me Argjentinën në Kupën e Amerikës e bën favorit edhe pse ka nga ata që kanë fituar edhe më shumë se Leo gjatë këtij viti.

Pas gazetave spanjolle, dje ka qenë gazeta gjermane ?Bild am Sonntag?, e cila ka dhënë një parashikim që e sheh Leo Mesin kandidat kryesor me 71.7 për qind mundësi suksesi. Rivali i tij është Robert Levandovski me 40.5 për qind shanse, ndërsa i treti Mohamed Salah me vetëm 2.9 për qind.

Lajmet e fundit nga