LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Migen Memelli zbulon buxhetin modest të Skënderbeut për këtë sezon

29 Nëntor 2021, 08:49, Sport CNA
Migen Memelli zbulon buxhetin modest të Skënderbeut për

Skënderbeu arriti të ndalë në barazim 1-1 Tiranën kryesuese në një sfidë ku koçarët edhe mund ta fitonin. Pas ndeshjes, në prononcimin për SuperSport, Memelli u shpreh se skuadra e tij humbi dy pikë pasi buxheti i Skënderbeut është sa sulmi i Tiranës.

?Realiteti është që u përballëm si të barabartë me Tiranën, ndërsa gënjeshtër është klasifikimi, ku ne jemi poshtë dhe ata janë sipër. Kishim përballë një skuadër shumë të mirë. Ne kemi skuadër në moshë të re, dhe besimi është ajo çka duhet të japim si staf. Kemi cilësi në skuadër. Në krahasim me Tiranën, vetëm sulmi i Tiranës është sa i gjithë buxheti jonë sezonal. Duhen gjërat në grup, pasi nuk duhet të varim në individë, pavarësisht se është i rëndësishëm në sulm, apo mbrojtje, rezultati është i pranueshëm.”

Lajmet e fundit nga