LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbardhet axhenda e javës së 11-të në Superiore, ja kur luhen sfidat

29 Nëntor 2021, 08:10, Sport CNA
Zbardhet axhenda e javës së 11-të në Superiore, ja kur luhen

Java e 11-të e Kategorisë Superiore do të zhvillohet në dy ditë, teksa dy ndeshje do të ngrejnë siparin ditën e premte. Në orën 13:45 do të luhet sfida Laçi-Dinamo, një ndeshje që vlen shumë për të dyja ekipet. Ndërsa në orën 16:45 do të zhvillohet takimi Teuta-Vllaznia, një duel që pritet të dhurojë spektakël.

Ditën e shtunë do të zhvillohen tre ndeshje, në orën 13:45 do të luhet ndeshja Egnatia-Tirana, sfidë deçizive për dy skuadrat ku presin të dalin nga rezultatet negative. Në po të njëjtin orar, do të zhvillohet dueli Kastrioti-Kukësi dhe në orën 16:45, java e 11-të do të uli siparin me supersfidën Partizani-Skënderbeu, një ndeshje ku 3 pikëshi do të kërkohet me çdo kusht nga të dyja skuadrat.

AXHENDA E JAVËS SË 11-TË NË KATEGORINË SUPERIORE 

E premte, 3 dhjetor 2021 ?

LAÇI ? DINAMO | 13:45

TEUTA ? VLLAZNIA | 16:45

E shtunë, 4 dhjetor 2021 ?

EGNATIA ? TIRANA | 13:45

KASTRIOTI ? KUKËSI | 13:45

PARTIZANI ? SKËNDERBEU | 16:45

Lajmet e fundit nga