LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndodh sërish, Skënderbeu penalizohet nga arbitri edhe në ndeshjen ndaj Tiranës

29 Nëntor 2021, 16:30, Sport CNA
Ndodh sërish, Skënderbeu penalizohet nga arbitri edhe në ndeshjen

Skënderbeu e sheh veten të dëmtuar sërish nga gjykimi. Edhe në ndeshjen e fundit ndaj Tiranës nuk kanë munguar protestat e lojtarëve dhe stafit në disa momente gjatë kësaj sfide.

Penalltia e munguar për prekjen e topit me dorë nga Toli ka bërë që e gjithë pankina të çohet në këmbë gati për të hyrë në fushë.

Protestat kanë vazhduar për disa sekonda, por në fund kryesori Cjapi ka vijuar lojën duke mos akorduar 11 metërsh për korçarët.

Javët e fundit, arbitrat kanë qenë faktor me vendimet e tyre në dëm të Skënderbeut dhe kjo ka bërë që në Korçë të ngrenë zërin.

Lajmet e fundit nga