LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Dy robotë nisen me trofeun e Topit të Artë drejt ceremonisë, por diçka nuk shkon

29 Nëntor 2021, 19:53, Sport CNA

Një video e postuar së fundmi në rrjetet sociale ka ngjallur kuriozitet të madh dhe polemika te tifozët e futbollit.

Në sfond, duken dy persona të veshur si robotë që mbajnë në duart dy trofe të ??Topit të Artë?? i vendosin në makinë dhe niset drejt “Teatre Chatelet??, aty ku do të mbahet ceremonia e dhënies së çmimit.

Drejtori i ??France Football?? në një deklaratë të dhënë më herët, kishte deklaruar se do të jepej një çmim i ??Topit të Artë??, por mesa duket do të ketë surpriza.

Nuk dihet nëse njëri trofe do të jepet për vitin e shkuar, apo do të ketë ndonjë balotazh mes vendeve të para, por videoja ka krijuar polemika të shumta duke qenë një ndër postimet më të klikuar deri tani.

? 48°49'59.99"N, 2°15'0"E
? France Football headquarter

The trophees are ready! Follow our journey through Paris to Théâtre du Châtelet? and open your eyes, you might see something ? #ballondor pic.twitter.com/Jl4eet4Vm6

— Ballon d'Or #ballondor (@francefootball) November 29, 2021

Lajmet e fundit nga