LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Po i jep oksigjen Edi Ramës”/ Sekretari i FRPD: Lulzim Basha jep dorëheqjen

7 Nëntor 2021, 11:52, Politikë CNA
“Po i jep oksigjen Edi Ramës”/ Sekretari i FRPD: Lulzim Basha

Sekretar i Përgjithshmë i FRPD, Grigels Muçollari nga Foltorja e Berishës i ka bërë thirrje kryetari Lulzim Basha të japë dorëheqjen. Muçollari e konsideron vendimin e Bashës për shpalljen e zgjedhjeve në FRPD, si të pabazuar në statut.

Sekretari Përgjithshëm i FRPD, është shprehur se Basha po tenton të uzurpojë institucoinet e partisë si dhe kërkon të intimidojë njerëzit të mos jenë pjesë e Foltores së Berishës.

Ai bën thirrje që t?i japë fund marrëzisë një minutë e më pare dhe të japë dorëheqjen.

“I konsiderojmë veprimet zotit Basha si veprime në kundërshtim me statutin me vlerat, me parimet dhe që fyen rëndë dinjitetin e Forumit Rinor të Partisë Demokratike. Unë personalisht i konsideroj si një akt lufte ndaj FRPD, ndërkohë që këtë akt duhet ta shpallë ndaj Edi Ramës dhe jo ndaj nesh.

E konsideroj Lulzim Bashen si një kryetar që po tenton të uzurpojë institucionet brenda Partisë Demokratike. Po tenton të intimidoje njerëzit që të mos jenë pjesë e Foltores, që të mos jenë më Parti Demokratike.

Dua t?i bëjë një thirrje edhe në emrin tuaj. Zoti Basha, jepni fund marrëzisë, jep dorëheqjen një minutë e më parë. Çdo minutë e jotja i jep oksigjen korrupsionit, varfërisë, Edi Ramës.

Zoti Basha jep dorëheqjen, ruaj një fije dinjitet për veten tënde“, shprehet Grigles Muçollari.

Ndër të tjera në përfundim të fjalës së sekretarit të Përgjithshëm të FRPD, Grigles Muçollari, Berisha u shpreh se Bashën nuk e lejojnë të japë dorëheqjen por do ta heqin.?Nuk e lejojnë me dhënë dorëheqjen por do ta heqim?, tha Berisha./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga