LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rinia kërkon zgjedhje në PD/ Kush merr besimin e demokratëve të drejtojë partinë

7 Nëntor 2021, 12:18, Politikë CNA
Rinia kërkon zgjedhje në PD/ Kush merr besimin e demokratëve

Partia Demokratike për tetë vjet rresht po drejtohet nga Lulzim Basha, i cili erdhi në atë detyrë me bekimin e Sali Berishës e duke e mbajtur karrigen përmes proceseve zgjedhore të falsifikuara.

Ky problem është evidentuar nga të rinjtë, të cilët i janë bashkuar Foltores së Berishës.

Një i ri, tha se kryetari që duhet të drejtojë partinë duhet të kaloj në proces të rregullt zgjedhor dhe sipas tij nëse arrin të sigurojë besimin e demokratëve të vazhdoj ta ushtojë detyrën.

?Të hapet gara në PD dhe të garojë. Nëse ai merr vota le të vazhdoj të jetë kryetar, nëse jo të largohet. Ne do vrasim frikën këtu në Shqipëri?, tha ndër të tjera i riu./CNA.al

Lajmet e fundit nga