LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha tregon frikën e Bashës/ Pse u ndëshkua Belind Këlliçi

7 Nëntor 2021, 11:46, Politikë CNA
Berisha tregon frikën e Bashës/ Pse u ndëshkua Belind

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar sot se kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi, është ndëshkuar nga kreu në detyrë i PD-së, Lulzim Basha, pikërisht për shkak të potencialit që ai ka.

Sipas Berishës, Basha e ka parë Këlliçin si një njeri që potencialisht mund t?i zinte vendin.

?Belind Këlliçi iu ka përfaqësuar ju me ndëershpëri dhe dinjitetin më të madh.

Së pari ai i ka qëndruar besnik traditës së tij familjare, por ju ka qëndruar besnik ju edhe në kohën kur iu bënë jashtë çdo lloj konteksti dhe arsyeje padrejtësitë më të mëdha.

Edhe kur u përjashtua nga mundësia për t’iu përfaqësuar ju në parlament, sepse kryetari e shikonte potencialisht një njeri që mund t?i zinte vendin.

Belind Këlliçi nuk u lëkund, qëndroi besnik ndaj jush. Dhe iu shndërroi në një shtyllë kryesore të opozitarizmit në Shqipëri?-tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga