LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sot “Foltorja” e Berishës në Tiranë/ Kush do jetë në krah të ish-kryeministrit, priten surpriza

7 Nëntor 2021, 09:41, Politikë CNA
Sot “Foltorja” e Berishës në Tiranë/ Kush do

Ish-kryeministri Sali Berisha pritet që të zhvillojë sot ?Foltoren? e rasdhës me demokratët, në kuadër të lëvizjes së tij për bashkimin e së djathtës, dhe rikthimin e Partisë Demokratike në vlerat dhe parimet e saj.

Sot në orën 12:00, Berisha do të zhvillojë ?Foltoren? me rininë, tek Amfiteatri i Akademisë së Arteve.

Ndërkohë CNA.al ka mësuar se qindra mbështetës do të jenë sot në krah të ish-kryeministrit Sali Berisha.

Burime për CNA.al bëjnë të ditur se krah Berishës do të jetë gjithë struktura e FRPD-së, që nga kryesia e FRPD, Këshilli Kombëtar, kryetarët e degëve etj.

Takimi i sotëm në Tiranë, do jetë ?Foltorja? më enegjike dhe e papërseritshme.

Ndërkohë, kujtojmë këtu se deri tani Berisha ka mbajtur 15 ?Foltore?,  ku ka mbledhur mijëra demokratë, të cilët i kanë kërkuar rikthimin në krye të PD dhe largimin e Lulzim Bashës.

Berisha ka zhvilluar takime në Tiranë, më pas në Fier, në Vlorë, në Durrës, në Elbasan, në Gjirokastër, Shkodër, Korçë, Kukës, Dibër dhe Berat, në Kavajë, në Lezhë, në Kamëz, në Lushnje. Ndërsa sot do jetë në Tiranë, dhe të martë në Pogradec./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga